برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

8 مزیت وام آنلاین + چرا وام اینترنتی به صرفه است؟

زمان تقریبی مطالعه: 3 دقیقه

حتما شما هم این روزها درباره وام آنلاین یا وام اینترنتی (Online Loan) شنیده‌اید. وام‌ آنلاین توسط شرکت‌های لندتک (اعطای وام یا اعتبار) ارائه می‌شود و در مدت زمان کوتاهی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اگر تمایل دارید که وام آنلاین دریافت کنید اما هنوز در این مورد مطمئن نیستید، این مطلب را تا انتها بخوانید. این نوع وام مزایای بسیاری دارد که در این مطلب قصد داریم در موردشان صحبت کنیم:

مزایای وام آنلاین یا اینترنتی

  1. امکان ثبت درخواست وام به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته وجود دارد

اگر بخواهید به روش سنتی از بانک‌ها وام بگیرید، باید در ساعات کاری بانک به شعب مراجعه کنید. ساعات کاری بانکی نیز با ساعت کار شرکت‌ها هم‌زمان است. به همین دلیل محدودیت زمانی برای رفتن به بانک می‌تواند مانعی واقعی برای افراد شاغل باشد.

اما به لطف وام اینترنتی، انعطاف‌پذیری در زمان به یک امتیاز بزرگ تبدیل شده است. به جای مراجعه به بانک در ساعات اداری، متقاضیان وام می‌توانند در هر زمانی از روز بدون محدودیت زمانی برای دریافت وام اقدام کنند.

  1. اسناد و مدارک کاغذی از فرآیند دریافت وام حذف شده‌اند

برای دریافت وام به روش سنتی، پر کردن فرم‌های کاغذی ضروری است. علاوه بر این، شما باید نسخه اصلی یک سری از مدارک مانند اظهارنامه مالیات بر درآمد، اسناد قانونی یا سایر مدارک شخصی را به صورت حضوری به بانک ببرید.

شرکت‌های اعتباردهی یا لندتک با حذف کاغذ از این فرآیند، روند دریافت وام را طور قابل توجهی ساده کرده‌اند. همچنین این شرکت‌ها تعداد کم‌تری اسناد و مدارک را از شما درخواست می‌کنند که فقط شامل مدارک هویتی، مدارک محل سکونت و مدرک درآمد شما است.

  1. فرآیند دریافت وام آنلاین ظرف مدت چند روز انجام می‌شود

در روش سنتی برای دریافت وام لازم است تا مدت زمان طولانی منتظر بمانید تا نوبتتان شود. در صنعت لندتک فرآیند دریافت وام یا اعتبار پیچیده نیست و می‌توان کل جریان وام‌‌دهی را در کم‌ترین زمان ممکن انجام داد. برای مثال مدل “الان بخر بعدا پرداخت کن” یک روش پرداخت است که می‌تواند فرآیند دریافت اعتبار را برای کاربران به صورت فوق‌العاده سریع فراهم کند. بنابراین اگر ظرف مدت کوتاهی برای خرید کالایی به وام نیاز دارید، وام آنلاین بهترین گزینه است.

  1. با وام آنلاین موقعیت جغرافیایی شما اهمیتی ندارد

یکی دیگر از معایب دریافت وام به روش سنتی، مراجعه حضوری به بانک است. اگر متقاضیان در مناطق دورافتاده زندگی کنند، مراجعه حضوری به شعب بانکی معضل بزرگی است. حتی ممکن است بانک مورد نظر در محل زندگی شما شعبه‌ای نداشته باشد و برای درخواست وام مجبور شوید به شهر دیگری سفر کنید.

اما اکنون وام‌گیرندگان هیچ نیازی به خروج از خانه ندارند. تمام فرآیند دریافت وام یا اعتبار به صورت غیرحضوری و اینترنتی تنها با چند ضربه بر روی تلفن همراه انجام می‌شود.

  1. با وام اینترنتی، امنیت اطلاعات در سطح جدیدی قرار دارد

هرچه اطلاعات شخصی شما به صورت کاغذی ذخیره بشود، خطر از دست رفتن اطلاعات به دلیل حوادث غیرمنتظره جدی‌تر است. علاوه بر مسئله امنیتی، بازیابی اطلاعات در فرم‌های چاپی نیز می‌تواند یک مشکل بزرگ باشد.

اما به لطف وام آنلاین اطلاعات شما کاملاً ایمن است زیرا شما نیازی به به اشتراک‌ گذاشتن اطلاعات شخصی خود با کسی ندارید. علاوه بر این، فناوری‌هایی که برای احراز هویت استفاده می‌شوند، از اطلاعات شخصی و گزارشات مربوط به حساب شما محافظت می‌کنند.

  1. مبلغ وام آنلاین و مدت بازپرداخت آن انعطاف‌پذیری بیشتری دارد

سقف وام اینترنتی بسته به شرایط و رتبه اعتباری شما می‌تواند از وام سنتی بالاتر باشد. در مورد مدت زمان بازپرداخت اقساط هم می‌توانید بازه زمانی طولانی‌تری را (معمولا بین 3 تا 36 ماه) انتخب کنید که در مجموع، شرایط پرداخت راحت‌تری را برای شما فراهم می‌کند.

  1. در بیشتر شرکت‌های لندتک برای دریافت وام یا اعتبار نیازی به ارائه دلیل ندارید

در وام‌دهی به روش سنتی، لازم است تا برای دریافت وام دلایل محکم و مشخصی را ارائه دهید؛ سپس بانک یا نهاد وام‌دهنده در مورد اعطای وام به شما تصمیم‌گیری می‌کند. در دریافت وام به صورت آنلاین لازم نیست جزئیاتی در این مورد مشخص کنید. می‌توانید از مبلغ وام یا اعتبارتان برای دریافت خدمات پزشکی، بیمه، خرید کالا و … استفاده کنید.

  1. در دریافت وام اینترنتی، نیاز به ضمانت شخص حقیقی ندارید

در بسیاری از روش‌های دریافت وام به روش سنتی، یکی از شروط دریافت وام این است که از یک شخص حقیقی درخواست کنید تا ضامن وام شما شود. پیدا کردن چنین شخصی خود یک مانع بزرگ برای دریافت وام است. اما در دریافت وام به صورت اینترنتی، نیازی به ضمانت شخص حقیقی نیست و از انواع دیگر وثیقه که تهیه آن‌ها ساده‌تر است استفاده می‌شود.

 

جمع‌بندی

موارد بالا تنها 8 نمونه از مزایای دریافت وام یا اعتبار به صورت اینترنتی هستند. شرکت‌های لندتک به دلیل سرعت بالا و نیاز به حداقل مستندات می‌توانند در مواقع اضطراری ناجی شما باشد. در صورت داشتن مدارک لازم و معتبر می‌توانید همین الان برای خرید اقساطی کالا یا خدمت مورد نظرتان، در اعتبارینو درخواست اعتبار کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: