برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

اعتبارینو دانش ‌بنیان شد!

زمان تقریبی مطالعه: < 1 ثانیه

پلتفرم اعتبارینو، با ارزیابی و تشخیص صلاحیت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانش بنیان شد.

شرکت‌های دانش بنیان شرکت‌هایی هستند که محصول یا خدمتشان با استفاده از دانش، فناوری و تخصص توسعه یافته است. این شرکت‌ها معمولا در حوزه‌های زیر فعالیت می‌کنند:

1. انجام تحقیقات علمی و کاربردی
2. ارائه خدمات مشاوره‌ای یا تخصصی در زمینه‌های مختلف فنی
3. توسعه فناوری از طریق تولید محصولات یا ارائه خدمات با فناوری نوین و سطح بالا
4. نظارت بر تحقیقات پژوهشی، اجرایی و مشاوره‌ای

شرکت فناوران مالی فراز، مالک و توسعه‌دهنده پلتفرم اعتبارینو در حوزه سوم یعنی ارائه خدمات با فناوری نوین فعالیت می‌کند و به همین دلیل در گروه شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته است. شرکت‌های دانش ‌بنیان چند ویژگی‌ مشترک دارند، که اولین و مهم‌ترین آن داشتن طرح و ایده‌های جدید بر پایه دانش و فناوری است. سایر ویژگی‌های شرکت‌های دانش بنیان به شرح زیر است:

هم‌گام بودن با تحولات بازار: یک شرکت دانش ‌بنیان باید ایده و فناوری کافی در اختیار داشته باشد تا در صورت تغییر در نیازهای مشتریان و یا فناوری‌های جهانی، سریعا تغییرات در محصول یا خدمت خود را منطبق با نیاز روز اعمال نماید.
رقابت‌پذیری: یک مجموعه دانش ‎بنیان باید بتواند سهم بازار ایجاد کرده و از منابع اقتصادی و انسانی موجود، به نحو احسن استفاده کند. شرکتی که نسبت به رقبای خود سهم بازار بیشتری داشته باشد و توانایی بیشتری در رفع نیازهای مشتریان داشته باشد، رقابت‌پذیری بیشتری دارد.

شرکت فناوران مالی فراز یک شرکت فعال در حوزه فناوری‌های مالی (فین‌تک) است. این شرکت در زیرشاخه‌های PayTech (صنعت پرداخت) و LendTech (اعطای اعتبار برای خرید اقساطی) فعالیت می‌کند. فراز با توسعه پلتفرم اعتبارینو سعی دارد تا امکان خرید اعتباری را به صورت بومی سازی شده در اختیار عموم مردم قرار دهد.

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

این مطلب را به اشتراک بگذارید: